EN İYİ GERİLİM FİLMİ İZLE – Apocalypto izle | Full Film izle, Film izle, full film izle, hd film izle
EN İYİ GERİLİM FİLMİ İZLE – Apocalypto izle
EN İYİ GERİLİM FİLMİ İZLE – Apocalypto izle
EN İYİ GERİLİM FİLMİ İZLE – Apocalypto izle
IMDB Puanı :
Yapım Yılı:
Yönetmen :
Oyuncular :
Film Hakkında :

Apocalypto hd izle – Apocalypto izle
Film Özeti: Maya uygarlığı zamanlarında çok mutlu ve huzurlu kabileler yer almaktadır. Ancak bu kabilelere saldırı düzenlemektedir. Maya uygarlığında tapınılan tanrılara köleleri bir çok şiddet unsuruyla kurban etmektedirler. Saldırılan kabilelerin en onu olan ve Jaguar Pençesi olarak bilinen bir genç vardır. Kabileye sabah saatlerinde saldırıya uğramaktadır. Jaguar Pençesi elinden geleni yapmaya çalışır ancak yinede onların elinden kurtulamamaktadır. Bu sırada oğlu ve hamile eşi kuyuya düşmüştür. Jaguar Pençesi eşine ve oğluna sizi kurtarmak için geleceğim diyerek onlara saldıran kişileri öldürmeye çalışır. Fakat başarılı olamaz.

Esir alınan erkekler ve kadınlar Maya uygarlığına götürülmektedir. Çocuklar ise yıkık harabe yerde bırakılmaktadır. Bu yolculuk sırasında aksiyon dolu yerlerden geçmektedirler. Maya uygarlığına varıldığı andan itibaren kadınlar paralı olarak satılmaya başlanmaktadır. Erkekler ise tüm vücuduna mavi boya sürülüp tek tek tanrıları için öldürülmektedir. Çok gelişmiş bir uygarlık olarak bilinen Mayalar, yakalanan kabileleri hor görmektedirler. Onları tanrıları için kurban etmektedirler. Jaguar Pençesi’ne sıra geldiğinde ay tutulması olmaktadır. Maya uygarlığı ise bunun artık tanrının kan istemediğini kana doyduğu olarak yorumlamışlardır. Jaguar Pençesi ve diğer arkadaşları bir oyun sırasında öldürülmeye çalışılacaktır. Hemde kaçma ihtimali olacaktır. Jaguar Pençesi ve arkadaşı bu oyun içerisinde çok akıllılık yaparak kaçmaya başlamaktadır. Ancak ikiside vurulmuştur. Jaguar Pençesi, mızrağı çıkarıp yaralı bir şekilde kaçmaya çalışmaktadır. Hamile eşi ve oğlu ise halen kuyuda kalmaktadır ve orada yaşamına günlerce devam etmektedirler. Jaguar Pençesi kaçmaya çalışırken Maya uygarlığında komutan olarak bilinen kişinin oğlunu öldürmüştür ve çok kuvvetli 7 kişi peşine düşmektedir. Jaguar Pençesi’ne babasının nasihatleri işe yaramaktadır. Tek tek o kişileri öldürmekte ve eşine, çocuğuna doğru yola gitmektedir. Son 2 kişinin kalmasıyla sahilin kenarına doğru giden Jaguar Pençesi insanların gemiyle geldiklerini görür ve kavga burada bitmektedir. Hamile eşi kuyuda doğum yapmıştır ve kuyu su içerisindedir. Jaguar Pençesi, eşini ve çocuklarını kurtarıp yeni bir kabile kurmak için ormanın derinliklerine doğru ilerlemektedir.

Yöneticiden Yorum: Maya uygarlığını ele alan Mel Gibson’dan inanılmaz bir senaryoya sahiptir. Filmin türkçe dublajı yoktur. Orjinal olarak maya dili ile çekilmiştir ve alt yazılı olarak tüm dünyada yayınlanmaktadır. Maya uygarlığının son 600 yılındaki gelişmeleri anlatan bu filmde her şey o günkü yaşam tarzına göre düzenlenmiştir. 2006 yılında vizyona girmesine rağmen ben yönetici olarak ilk defa izledim ve bugüne kadar neden izlemediğimi düşünüp, kendi kendimi sorguladım. Filmde aşkında ön planda olduğu anlatılmaktadır.

Genel Bilgiler: Vizyona ilk olarak Abd’de 8 Aralık 2006′de girmiştir. Türkiye’de 23 Mart 2007 tarihinde sinema severler ile buluşmuştur. Türkçe dublaj versiyonu yoktur. En son Japonya’da 9 Haziran 2007 yılında gösterime sunulmuştur.

2006 yılında vizyona giren Apocalypto, 2009 yılında 21 ödülden 7′sini kazanmış. Kalan 14 ödülde ise aday olarak gösterilmiştir. 3 kez Oscar ödülüne aday olmuştur. Phoenix Film Critics Society Ödülleri’nde PFCS Ödülü, Central Ohio Film Eleştirmenleri Birliği COFCA Ödülünü ve 5 ödül daha kazanmıştır.

Film için ayrılan tahmini bütçe 40.000.000 $’dır. Film vizyona girdiğinde hafta sonu açılış 15.005.604 $’dır. Sadece Abd’de 150′den fazla sinemada Apocalypto izlemek isteyenler ile buluşmuştur. Dünyada ise bu rakam 1000′i geçmektedir. Dünya çapında kazanılan para ise 50.859.889 $’dır.

İmdb’den 7.8/10 alan Apocalypto izlemek istediğiniz film aksiyon, dram, macera filmleri ve savaş filmleri alanında büyük bir adım atarak ismini duyurmuştur. Mel Gibson‘ın en ünlü filmlerinden bir tanesidir.

Sloganı: Kalplerimizin derinliklerinde ikamet eden korku vardır. (Takes out the fear residing deep inside our hearts.)

Veli Kılavuzu: Alkol ve benzeri kullanım yoktur. Kan, şiddet gibi ürkütücü sahneler yer almaktadır. Maya uygarlığının nasıl yaşadığı göründüğü için çıplaklık film boyunca yer almaktadır.

Apocalypto filmi gün geçtikçe büyük bir kitleye sahip olmaktadır. İzlenmesi gereken filmler arasında yer almaktadır. Apocalypto izlemeyen kişilere tavsiye etmekteyiz. Sitemizden Apokalipto izleyebilirsiniz. Hiper film izle olarak iyi seyirler dileriz.

IMDB Puanı
:
7.8/10

Yönetmen Adı
:
Mel Gibson

Yapım Yılı
:
2007 – ABD

Yapımcı
:
Mel Gibson, Bruce Davey, Farhad Safinia, Vicki Christianson, Ned Dowd, Sergio Miranda

Senaryo
:
Mel Gibson, Farhad Safinia

Gösterim Tarihi
:
23 Mart 2007 – Türkiye

Oyuncular
:
Rudy Youngblood, Dalia Hernandez, Amilcar Ramírez, Mayra Serbulo, Espiridion Acosta Cache, Gerardo Taracena, Israel Contreras, Israel Ríos, Lorena Heranandez, Morris Birdyellowhead, María Isabel Díaz, Maria ısidra Hoil, Ariel Galvan, Antonio Monroi, Aquetzali García, Rodolfo Palacios, Ronaldo Eknal, Antonio Monroy, Miriam Tun, Ammel Rodrigo Mendoza, Marco Antonio Argueta, Richard Can, Ricardo Diaz Mendoza, Hiram Soto, Bernardo Ruiz, Rafael Velez, Joaquin Rendon, Carlos Emilio Báez, Jonathan Brewer, Jose Suarez, Fernando Hernandez, Iazua Larios, Sayuri Gutierrez, Raoul Trujillo, Nicolás Jasso, Itandehui Gutierrez, Abel Woolrich, Carlos Ramos, Javier Escobar, Diana Botello

Tür
:
Aksiyon Filmleri, Dram Filmleri, Macera Filmleri, Savaş Filmleri

Filmin Süresi
:
139 dakika (2 saat 19 dakika)

Orjinal Adı
:
Apocalypto (Apokalipto)

Etiketler
:
Apocalypto hd izle, apokalipto izle, Mel Gibson Filmleri


  FİLMİ İZLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA OKUYUNUZ

Merhaba Sinema Severler www.izleyince.com Ücretsiz Sinema İzleme Sitesine Hoşgeldiniz....

DİKKAT: Tüm Filmleri Video'nun Sağ Alt Tarafında Bulunan Pencereden (Full Screen) Yazar  Tam Ekran Olarak izleyebilirsniz...

ÖNEMLİ

FİLM AÇILMIYORSA LÜTFEN TIKLAYIN !!!

 
                                  Paylaş

 

Son Yorumlar


İsminiz:   

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.